Translator

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
free counters проверка сайта на доступность Пожертвовать




Субота, 20.04.2024, 14:01
Вітаю Вас Гість
Безкоштовні оголошення про продаж - купівлю нерухомості
Головна | Реєстрація | Вхід | Додати безкоштовне оголошення
Консультації юриста


Головна » FAQ [ Додати питання ]


В статутному фонді товариства з обмеженою відповідальністю є майновий внесок одного із засновників товариства, а саме об’єкт нерухомого майна нежитлове приміщення.
В статуті товариства щодо відчуження (продажу) майнових внесків засновників зазначено, що таке відчуження майна товариства може здійснюватися його директором за згодою учасників товариства.
Яким внутрішнім документом оформити згоду учасників товариства на відчуження цього майна сторонній особі?
Відповідь:

Оформити згоду учасників товариства на продаж нежитлового приміщення, яке є майном товариства і внесене у його статутний фонд, можна протоколом зборів учасників товариства. Наприклад, таким:

Пенсію перевела в банк на картку Visa.
Оскільки працюю, то вирішила з рахунку гроші не брати протягом більше як року. Коли прийшла по гроші, на картці їх не виявилосб. Пенсійний фонд, каже оскільки я грошей не брала з картки, то пенсію перевели на пошту. Підкажіть будь-ласка, що мені слід робити? Чи втрачу я гроші? Чи правомірно поступив банк?
Відповідь:

Гроші Ви не втратите. Підняте Вами питання регулюється Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 р. N 1596 Відповідно до п. 14


Літом 2010 року у нашому селі був буревій. Як наслідок був знесений дах у будинку, в якому розташовувались: народний дім, пошта, бібліотека та ощадна каса. В результаті огляду комісії було визначено, що не має економічної доцільності відбудовувати будинок. Вирішили будинок знести (ліквідувати). Які дії повинна зробити бухгалтерія, щоб все правильно оформити?
Відповідь:
Бухгалтерії слід керуватися Типовою інструкцією про порядок списання матеріальних цінностей з балансу бюджетних установ (затверджена НаказомДержавного казначейства України МЕУ N 142/181 від 10.08.2001 )


У 1996 році мати склала заповіт на мене та на брата. З матір’ю живе брат. Я живу в іншій області. Приїжджаю до матері кожного року на місяць. Матері сьогодні 93 роки. Брат починає мені говорити, що я ніякого відношення до майна не маю. що мені нічого не належить. Питання. Чи дійсно так? Якщо я не живу з матір’ю, то права на спадщину не маю? Що мені робити із заповітом?
Відповідь:

Спадкування відбувається або за законом або за заповітом. За законом спадкування відбувається тоді, якщо не має заповіту.


Наступила зима і знову почалися перебої з електроенергією.
Ламаються прилади, лампочка таке світло дає, що не реально нічого ні читати, ні робити.
Чи можу я вплинути на цю ситуацію. Що можу зробити? Дякую.
Відповідь:

Відповідно до ст. 24 Закону України “Про електроенергетику”,


Пошта орендує у сільської ради дві кімнати. Договір оренди укладено умовно на 1 грн. Чи має право сільсь рада на компенсацію комунальних послуг, якими користується пошта (світло, тепло, вода)? Якщо так, то як це оформити?
Відповідь:

у п. 3 постанови Кабінету Міністрів України № 786 від 4 жовтня 1995 р.


Добрий день! Підскажіть, будь-ласка, чи можу я усиновити 29 річного сина моєї дружини. Мені 67 років. Дружині 53. Одружені ми 7 років. Маю власного сина.
Відповідь:

Відповідно до ст. 101 Кодексу про шлюб і сім'ю,


Добрий день. Я працюю у сільській раді. До нас дуже часто приходять перевіряючі, зокрема, ОБЕЗ, та просять оригінали документів. Складають протоколи про їх вилучення. Чи мають вони на це право?
ВІдповідь:

Державна служба боротьби з економічною злочинністю є складовою частиною кримінальної міліції системи МВС.


Чи існує взірець договору оренди комунального майна? Розмість будь-ласка взірець договору оренди комунального майна?
Відповідь:

Добрий день, якщо ви маєте наувазі типовий договір оренди комунального майна, то такого не має. Надаємо ТИПОВИЙ ДОГОВІР


Добрий день, підскажіть, будь ласка. Пройшли вибори. Мене не обрали депутатом сільської ради. Автоматично мене звільнили з посади секретаря ради. До обрання мене депутатом був зареєстрований суб"єктом підприємницької діяльності, відповідно після обрання знявся з реєстраії. Знаю, що маю право на шість середніх заробітніх плат, бо не маю куди повертатися на роботу. А мені кажуть, що тим, хто на виборну посаду став з ПП не має права на цю виплату.Допоможіть?
Відповідь:

Стаття 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад":


Добрий день, підскажіть, будь ласка, який порядок прийняття на роботу нового заступника сільського голови. Чи треба провести конкурс на заміщення вакантної посади? Чи треба збільшувати штатний розпис?
Еще нет ответа на этот вопрос.

Медіація або Як запобігти судовій справі?

Шалений темп життя сучасної людини, іноді – конфлікти, які виникають внаслідок певних непорозумінь чи різних точок зору, стають гальмівною ланкою в русі уперед і можуть надовго позбавити людину душевного комфорту. У сьогоднішній статті хочемо розповісти про певну альтернативу судовим справам, вихід із глухого кута, в який потрапила особа внаслідок конфлікту (у сім’ї, на роботі, між сусідами, юридичними особами) – медіацію.
Медіація набула великої популярності в Америці та країнах Європи, в Україні вона теж існує, але, на жаль, про неї знає дуже мало осіб.
Медіація є одним із найбільш ефективних способів вирішення суперечок (конфліктів) між фізичними чи юридичними особами. Під час медіації учасники суперечки знаходять вирішення їхньої проблеми, спосіб усунути непорозуміння. Як відбувається сам процес вирішення непорозумінь і яка участь у ньому медіаторів, тобто неупереджених координаторів діалогу? Медіатори керують ходом медіаційного процесу, допомагають зрозуміти сторонам одне одного, а також формулюють основну проблему, допомагають у формуванні пропозицій сторін та укладання кінцевої угоди між сторонами.

Як ми уже зазначали, медіатори є неупередженими, не приймають сторону жодної особи, вони є об'єктивними, а також дотримуються онфіденційності.

Якщо медіація не принесла бажаного результату (це трапляється тоді, коли закон не допускає іншого способу вирішення питання), ви не втрачаєте права вирішити суперечку, звернувшись у суд.
Переваги медіації над іншими процесами полягає в тому, що:
* ви економите час (посередництво, як правило, займає менше часу, ніж судове вирішення конфлікту);
* економите гроші (судовий процес коштуватиме вам великих грошових витрат);
* рішення, яке приймуть сторонни, влаштує обох, отже:
а) його легко виконати, оскільки воно відповідає інтересам обох сторін;
б) ніхто не буде його оскаржувати на тій підстав, що його інтереси не взяли до уваги;
в) досягнувши згоди, можна юридично закріпити права сторін (за необхідності);
* після проведення медіації сторони, як правило, залишаються друзями або підтримують доброзичливі стосунки;
* ви з'ясовуєте багато питань, на які давно намагались дати відповідь;
* якщо ви все-таки вирішите звертатися до суду, анте переваги, адже сторонам уже чітко відомі інтереси та мотиви одне одного, що прискорить судовий розгляд справи.
Отже, медіація це унікальна можливість вирішити проблему (конфліктну ситуацію) в спокійній та доброзичливій атмосфері та в спосіб, найбільш сприйнятний для обох сторін.
Найперше медіатори дають можливість сторонам розповісти про ситуацію, що склалась. Обовязковою умовою таких розповідей є те, що сторони не мають права перебивати один одного. Сторонам видаються папір та ручка, і пропонується занотовувати по ходу розповіді всі свої зауваження та питання. В жодному разі не можна перебивати один одного, ображати та оцінювати сказане протилежною стороною. Роль медіатора допомогти сторонам комуні кувати між собою та досягти згоди, яку оформити рішенням.
Медіаторам важливо, щоб сторони на процесі почували себе зручно. Були переконані в тому, що медіатор не буде займати нічиєї позиції і буде неупередженим, оскільки не зацікавлений в конкретних рішеннях чи способах розв'язання конфлікту, окрім того, як вирішать і розв'яжуть його сторони.
Медіація – це приватна зустріч, яку медіатор не буде обговорювати з кимось іншим, крім сторін. Медіатор гарантує конфіденційність кожної зустрічі. Умови конфіденційності можна обговорити. Сторони мають право запропонувати свої умови, наприклад, знищити всі записи, зроблені під час зустрічі медіаторами тощо.
Кожен медіатор встановлює свої правила процесу, які, на його погляд, сприяють швидкому та ефективному завершенню. Наприклад, медіатор просить людей говорити по-черзі, не перебивати одне одного, занотовувати зауваження чи запитання на папері під час розповіді однієї зі сторін. Медіатор просить сторони ставитися одна до одної з повагою. Звичайно, у кожного своє розуміння поняття поваги, але якщо хтось зі сторін відчуває, що його образили, то необхідно сказати про це медіатору. Можуть бути й інші правила. Такі, як: не звинувачувати, наполегливо працювати над вирішенням проблеми тощо. Але – що найважливіше – медіатор ці правила затверджує зі сторонами та попереджає, що якщо ці правила порушать, він перерве процес.
Для того, щоби медіація була ефективною, сторони повинні хотіти вирішити питання. Медіатор уточнює у сторін, чи можуть вони самостійно приймати рішення, чи для цього їм потрібні інші особи (чоловік, дружина, співвласник, юрист тощо).
Сторони разом із медіатором самостійно встановлюють час, який зручний для всіх, період тривалості медіації. Чого не зробить жоден суд.
Після того, як сторони почули опис конфлікту одне одного, з'ясували, що вони сприймають однаково, а що в їхніх поглядах не збігається, починається етап пошуку вирішення конфлікту. На цьому етапі роль медіатора полягає в тому, щоб записувати всі ідеї, висловлені сторонами, й контролювати, щоби сторони не оцінювали їх відразу як хорошу чи погану. Після того, як усі ідеї запишуть, сторони разом обговорюють кожну із ідей, шукаючи плюси й мінуси. Сторони повинні знайти рішення, яке підійте обом. Таке рішення може сформуватися іноді завдяки поєднанню кількох ідей.
Медіатор повинен перевірити, чи таке рішення реальне і чи можна його виконати. Якщо компромісу вдається досягнути, укладають угоду, яку підписують обидві сторони.
Якщо ж конфлікт не вичерпано, сторонам пропонують заповнити анкету та вказати, чим саме їм допомогла медіація, чи будуть вони надалі спілкуватися для пошуку рішення.

Історична довідка
З давніх часів для врегулювання конфліктів застосовували медіацію. Ще фінікійці вдавался до цього способу усунути проблему, вирішуючи конфлікти в морській торгівлі. Японія та Китай і сьогодні застосовують медіацію (примирення сторін завдяки діалогу) частіше, ніж ідуть у суд. У Греції теж існував досягали компромісу, задіюючи посередників. Кодекс Юстиніана визнавав медіацію.
Медіація в сьогоднішньому вигляді почала розвиватися в середині 20 століття, в країнах англо-саксонського права – в США, Австралії, Великобританії, після чого поширилась Європою. Спершу медіацію використовували в сімейних суперечках. Пізніше медіація набула популярності як спосіб вирішення сусідських конфліфктів, а також складних комерційних та публічних суперечок. В Київській Русі завдяки медіаторам (священникам) хотіли вирішити та припинити міжусобні війни князів. В Російській імперії до революції активно застосовували медіацію в комерційних судах. Пізніше її було заборонено як політично некоректну.
Сьогодні в Україні, у Львівській області на базі Сокільницької сільської ради Пустомитівського району діє безкоштовний пілотний проект по запровадженню медіації. Термін проекту – один рік. Мета – провести десять медіацій. Прочитати 3 лекції. Провести один тренінг.
Просимо усіх читачів, яких зацікавила стаття, для отримання інформації звертатися за номером: 227-06-45, 0980385900, 0965422410 або адресою вул. Січових Стрільців, 1 с. Сокільники Пустомитівський район (приміщення сільської ради) sofiya.shutiak@gmail.com, makowezkam@gmail.com

Автор Шутяк Софія
Еще нет ответа на этот вопрос.


Copyright Абсолют Ком © 2024